Pożyczka Wiadomości branżowe

Złoto Mistrzostw Europy dla Przemka Miarczyńskiego

Podczas rozegranych na Maderze Mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X zawodnicy Kredyt Bank Polish Sailing Team wywalczyli dwa medale: Przemek Miarczyński złoty, a Piotr Myszka brązowy. Miarczyński był bezkonkurencyjny od pierwszych dni

Podczas rozegranych na Maderze Mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X zawodnicy Kredyt Bank Polish Sailing Team wywalczyli dwa medale: Przemek Miarczyński złoty, a Piotr Myszka brązowy.

Miarczyński był bezkonkurencyjny od pierwszych dni regat. Bardzo dobrze wykorzystał początkowe trudne warunki, wiatr wiejący z prędkością 15-20kt i finiszował w ścisłej czołówce. Piotr Myszka żeglował ze zmiennym szczęściem, pnąc się dzień po dniu do góry w klasyfikacji generalnej. Przed  wyścigiem medalowym prowadził Przemek Miarczyński, a Piotr Myszka awansował na 3. miejsce. Bezwietrzna pogoda uniemożliwiła rozegranie wyścigów medalowych i ostatecznie mistrzostwa zakończyły się wynikami z ostatniego dnia wyścigów finałowych.

Maja Dziarnowska, zawodniczka Kredyt Bank Polish Sailing Team,  zajęła ostatecznie 7 pozycję.

Kredyt Bank kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim rozpoczętą w 2011 roku. Bank objął stypendialnym wsparciem najlepszych zawodników kadry narodowej z klas: Laser Standard, Laser Radial, Finn, RS:X kobiet, RS:X mężczyzn. Priorytetem dla obu stron jest profesjonalne przygotowanie polskiej ekipy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Kredyt Bank zdecydował się na realizację programu stypendialnego dla wybranych żeglarzy kadry narodowej w żeglarstwie, aby zapewnić im optymalne warunki do pracy, pozwalające na skupienie się na tym, co dla nich w tym momencie najważniejsze – na rozwoju osobistym, intensywnych treningach i budowaniu formy na kolejne mistrzostwa i Igrzyska Olimpijskie.

- Spośród wielu żeglarskich klas wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych, ale niewystarczająco dofinansowanych. To klasy z potencjałem olimpijskim i szansami na medale dla Polski. Wybraliśmy też najlepszych, najbardziej utytułowanych zawodników, którzy już dziś stają na najwyższych stopniach podium, tworząc tym samym Kredyt Bank Polish Sailing Team. -  powiedział Maciej Bardan, prezes Zarządu Kredyt Banku.

W skład Kredyt Bank Polish Sailing Team w 2012 roku wchodzą:

RS:X

  • Przemek Miarczyński
  • Piotr Myszka
  • Maja Dziarnowska
A to już wiesz?  Poczta Polska kreuje trendy w eCommerce

Laser Standard

  • Karol Porożyński
  • Patryk Piasecki

Laser Radial

  • Anna Weinzieher
  • Paulina Czubachowska

Finn

  • Rafał Szukiel

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy