Pożyczka Wiadomości branżowe

Wolontariusze Kredyt Banku dzieciom na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy Kredyt Banku z różnych regionów Polski organizują akcje wolontariackie dla dzieci z lokalnych instytucji, szpitali, domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Cel jest wspólny dla wszystkich inicjatyw:

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy Kredyt Banku z różnych regionów Polski organizują akcje wolontariackie dla dzieci z lokalnych instytucji, szpitali, domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Cel jest wspólny dla wszystkich inicjatyw: uśmiech i radość dzieci.

Wolontariusze zaplanowali różne atrakcje dla najmłodszych i trochę starszych ? m.in. specjalną imprezę dla małych pacjentów wrocławskiego szpitala, wycieczkę do Miasteczka Westernowego oraz turniej piłki nożnej ?MiniEuro? dla dzieci z domów dziecka.

1 czerwca pracownicy z Centrum Bankowości Korporacyjnej i MSP z Wrocławia swoją pracą i zaangażowaniem spróbują wywołać uśmiech na twarzach ok. 60 małych pacjentów Oddziału Hematologii i Przeszczepu Szpiku Kostnego szpitala we Wrocławiu. ?Mamy wiele. Jesteśmy zdrowi, wykształceni, mamy stabilną pracę ? chcemy się podzielić tym, czego nie sposób wyrazić materialnie: szczęściem, radością życia, uśmiechem, zaangażowaniem. Dlatego włączyliśmy się w akcję Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Będziemy bawić się z dziećmi, nadmuchamy kilkadziesiąt balonów, będziemy malować, rysować, układać dmuchane figurki... Jednym słowem zrobimy wszystko, aby dzieci dobrze się bawiły! ? powiedziała Marlena Pachońska, dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Kredyt Banku we Wrocławiu, koordynator akcji.

Wolontariusze z Bydgoszczy zabrali na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Rudniku k. Grudziądza 37 podopiecznych bydgoskiego Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego. Największą atrakcją była przejażdżka prawdziwym dyliżansem i pokaz strojów z czasów wojny secesyjnej. Koszt wyjazdu sfinansowała w całości Fundacja Kredyt Banku. ? ?To była udana akcja. Dzięki inspiracji wolontariatem pracowniczym w Kredyt Banku do dalszej pomocy wychowankom udało się zachęcić trzech naszych klientów. Dzięki temu dzieci będą miały dofinansowane wyjazdy wakacyjne w góry? ? podsumowuje akcję Agnieszka Rajska z Centrum Bankowości Korporacyjnej Kredyt Banku w Bydgoszczy.

W czerwcu pracownicy z Kredyt Banku z Bielska-Białej zorganizują Turniej Piłki Nożnej ?MiniEuro? dla 25 podopiecznych tamtejszego domu dziecka. ? ?Wielkich, piłkarskich emocji, na miarę prawdziwego EURO 2012 na pewno nie zabraknie? ? zapewnia Łukasz Kulpa z Zespołu MSP w Bielsku-Białej.

A to już wiesz?  ?Czytelnia Uśmiechu? znów zagości w szpitalach

Wszystkie te akcje odbywają się w ramach IV edycji ?Akademii Przedsiębiorcy? ? programu dla przedsiębiorców. Podczas spotkań, oprócz merytorycznych prezentacji i dyskusji na tematy biznesowe, bank stara się ?zarażać? uczestników ideą wolontariatu pracowniczego i zachęca przedsiębiorców do wspólnych akcji wolontariackich, które byłyby odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności. Fundusze na ich realizację pochodzą z Fundacji Kredyt Banku.

W każdej z akcji bierze udział grupa pracowników wolontariuszy z Kredyt Banku oraz lokalnych firm. Nasz program wolontariatu pracowniczego ?TAK od serca? zyskuje w ten sposób dodatkowy wymiar. To bardzo cenne, bo integrujące bank, przedsiębiorców i społeczności na rzecz dobrej, słusznej sprawy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy