Pożyczka Wiadomości branżowe

WartoMIERZ pomoże oszacować wartość ruchomości

Teaser

WartoMIERZ to nowa internetowa aplikacja służąca do oszacowania wartości rzeczy w domu lub mieszkaniu. Jej uruchomienie jest elementem akcji informacyjnej Warty, mającej zachęcić klientów do ubezpieczania posiadanych rzeczy.

- Dom to nie tylko mury. Rzeczy też się liczą. Z takiego założenia wychodziliśmy konstruując Wartomierz. To też hasło naszej akcji informacyjnej. Chcemy uświadomić klientom, jak ważne jest ubezpieczenie mieszkania czy domu w pełnym zakresie, a nie tylko ?murów? ? mówi Bogusława Potacka, dyrektor departamentu marketingu i PR w TUiR Warta S.A. 

Ze statystyk Warty wynika, że wciąż prawie 35 proc. klientów poprzestaje na ubezpieczeniu samych czterech ścian. Tymczasem pożar, zalanie czy kradzież cennych rzeczy zdarzają się zdecydowanie częściej niż całkowite zniszczenie ?murów?. Warto więc mieć ubezpieczenie ruchomości.

Innym problemem jest zaniżanie wartości posiadanych ruchomości. Większość klientów Warty określa wysokość sumy ubezpieczenia w przedziale 10-30 tys. zł. Zależy ona od rodzaju umowy i wybranego zakresu ubezpieczenia.

- Z naszej praktyki wynika, że ustalone przez klientów sumy ubezpieczenia okazują się często zbyt niskie. W efekcie wypłacone odszkodowanie nie wystarcza na odkupienie posiadanych ruchomości. Niestety klienci rzadko zakładają utratę całego czy choćby znacznej części mienia ? mówi Anna Słowik-Nocoń, Dyrektor Centrum Likwidacji Szkód Mieszkaniowych w Warcie.

WartoMIERZ ma uświadomić klientom, ile tak naprawdę mogą być warte ich rzeczy. Nie przypadkowo zaczynając wyliczenia z wartoMIERZEM trzeba wpisać szacowaną wartość posiadanych ruchomości. Na końcu są zestawione dwie wartości: ta oszacowana przez klienta samodzielnie i przy użyciu wartoMIERZA.

Te informacje mają pomóc klientom w dobrym i pełnym ubezpieczeniu domu lub mieszkania czy to u agentów czy on-line na stronie www.wartadirect.pl. Każdy klient, który skorzysta z wartoMIERZA otrzyma SMS z kodem uprawniającym do 20 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie domu lub mieszkania. Co ważne jest ona naliczana od składki za całą polisę, a nie tylko same ubezpieczenie ruchomości.

 

Aplikacja znajduje się pod linkiem: www.wartomierz.warta.pl

 

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy