Wiadomości branżowe

Tripsta.pl z nowym systemem zarządzania

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl wprowadza praktyki metodologii Agile w swojej działalności. Kluczową rolę w implementacji innowacyjnej metodologii zarządzania będzie pełnić firma ACM. Celem wprowadzenia metodyk wytwarzania oprogramowania zwinnego jest wzrost efektywności i szybkości powstawania produktu oraz możliwość dostarczania usług jak najwyższej jakości, mającym na celu zaspokojenie potrzeb coraz to bardziej wymagającego klienta.

Tripsta właśnie rozpoczęła implementację scrum, czyli metodykę prowadzenia projektów zgodnych z Manifestem Agile dla dwóch wiodących produktów nad którym pracuje dział programistyczny, czyli płatności i loty. ? Jestem przekonany, że współpraca z firmą ACM oraz implementacja scrum w rozwój produktu doprowadzi od wzrostu produktywności oraz ostatecznie zaowocuje w dostarczeniu produktów i usług ? komentuje Kostas Koukoumtzis, Chief Technology Officer z Tripsta.? Tripsta to przykład bardzo dynamicznie rozwijającej się firmy. Wprowadzenie innowacyjnych i jednocześnie efektywnych metod zarządzania ? odpowiednich do posiadanych zasobów ? usprawni proces wprowadzania i udoskonalania oferowanych już produktów i usług oferowanych przez firmę ? komentuje Ahmet Akdag, Managing Partner z ACM.

Celem nawiązania współpracy z turecką firmą ACM mającą doświadczenie w szkoleniu dziesiątek firm zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, jest implementacja metodologii technologii zwinnych w strukturach firmy. Ma to ma celu zwiększenie wydajności pracy i przyniesienie lepszych rezultatów do prowadzonych prac. Dzięki bliskiej współpracy obu podmiotów odczuje finalny odbiorca usług i produktów, czyli konsument. Partnerstwo Tripsta.pl i ACM jest wyraz troski o zaspokojenie potrzeb przyszłych i dotychczasowych klientów internetowego biura podróży działającego już w 35 krajach.

Firma ACM odgrywa istotną rolę we wskazaniu odpowiedniego kierunku działań, mających na celu implementację metodologii Agile. Podjęte partnerstwo mam na celu pełne oddanie się wartościom sugerowanym przez  Manifest Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania i wartościom wyznawanym przy zastosowaniu scrum, czyli: przedłożenie ludzi i interakcji ponad procesy i narzędzia, działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację, współpracę z klientem ponad formalne ustalenia oraz reagowanie na zmiany ponad podążanie za planem.

Programowanie zwinne stanowi alternatywę i odpowiedź dla tradycyjnych metod typu waterfall. Metodologia pomaga w sprawnym, efektownym i zdyscyplinowanym planowaniu i organizacji złożonych projektów. Najważniejszym założeniem metodyk jest  zwrócenie uwagi na umiejętność dostosowania się do częstych zmian, które mogą wystąpić na etapie tworzenia projektu. Metoda nastawiona jest na szybkie wytwarzanie oprogramowania wysokiej jakości, który powstaje w interakcjach czasowych.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Tripsta. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #ASO   #Bank Pocztowy   #Banku Pocztowego   #Bogus   #dobrymi   #druga   #finansowania   #inwestor   #jako   #jest   #lipca