Pożyczka Wiadomości branżowe

?Spotkania z Muzyką? z Bankiem BGŻ

Wraz z inauguracją sezonu artystycznego 2011/2012 Filharmonii Narodowej, Bank BGŻ z Filharmonią rozpoczynają wspólny muzyczny projekt edukacyjny – „Spotkania z Muzyką”.

 Projekt, od lat realizowany przez Filharmonię Narodową, od 2011 r. wspierany jest przez Bank BGŻ.

 Cieszymy się, że Bank BGŻ zechciał wesprzeć nasze lokalne zaangażowanie społeczne, w tym koncerty edukacyjne w Filharmonii Narodowej, które organizujemy od ponad pół wieku. Spotkania z Muzyką są często jedyną szansą dla wielu dzieci do bliższego kontaktu ze sztuką muzyczną, dlatego przywiązujemy do nich wielką wagę i traktujemy na równi z tradycyjną działalnością koncertową Filharmonii– powiedział Jerzy Noworol, kierownik Działu Promocji Filharmonii Narodowej.

Koncerty „Spotkania z Muzyką” rozpoczynają się wraz z początkiem roku szkolnego i trwają przez cały rok, aż do czerwca. Odbywają się w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, a nawet w przedszkolach. W każdym miesiącu muzycy udają się do ok. 230 szkół, a każdy nowy miesiąc to nowy cykl tematyczny. Prelegenci spotkań, to muzykolodzy i teoretycy muzyki, świetni pedagodzy i pasjonaci muzyki. Artyści biorący udział w koncertach, to zawodowi muzycy, pracownicy Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery Kameralnej i innych instytucji muzycznych.

 Filharmonia Narodowa jest doświadczonym partnerem, który od lat dba o edukację muzyczną dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, troszczy się o ich dostęp do kultury, o ich rozwój – powiedziała Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu. Cieszymy się, że i my możemy dołożyć swoją cegiełkę do inicjatywy, która pozwala dzieciom poznawać i odczuwać to, co najpiękniejsze – muzykę – dodała.

 ***

Bank BGŻ prowadzi działania sprzyjające rozwojowi edukacji muzycznej w Polsce, dbając szczególnie o dostęp do kultury grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Współpracuje z Filharmonią i Operą Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Narodową w Warszawie, włącza się w organizację wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. W ramach autorskiego projektu Banku - „Klasa BGŻ”, w 2007 roku  została utworzona „Muzyczna Klasa BGŻ” w Gdańsku.  

Similar Posts