Wiadomości branżowe

Spieszmy się zakładać lokaty

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Na najlepszych lokatach kwartalnych, bez dodatkowych warunków, wciąż można zarobić 3,5 proc. Być może jest to już jednak ostatni moment na tak wysoki zysk. Podczas styczniowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Stopa podstawowa wciąż wynosi dziś 2 p. proc. Z rankingu

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Na najlepszych lokatach kwartalnych, bez dodatkowych warunków, wciąż można zarobić 3,5 proc. Być może jest to już jednak ostatni moment na tak wysoki zysk.

Podczas styczniowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Stopa podstawowa wciąż wynosi dziś 2 p. proc. Z rankingu Bankier.pl wynika, że na najlepszych lokatach kwartalnych, które można założyć bez dodatkowych warunków, wciąż możemy zarobić nawet 3,5 proc.

? Oprocentowanie lokat utrzymuje się dziś na historycznie niskim poziomie. Jeśli chcemy ulokować pieniądze, warto to zrobić teraz, bo oprocentowanie lokat cały czas topnieje. Będzie jeszcze mniejsze, gdy w końcu RPP obniży stopy procentowe. Być może to ostatnie chwile na w miarę przyzwoite zyski ? komentuje Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Lokaty coraz mniej atrakcyjne

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl sprawdziliśmy najlepsze lokaty kwartalne, które można założyć bez dodatkowych warunków. To depozyty dostępne dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy posiadają konto w danym banku. Ranking przygotowaliśmy dla trzech kwot: 1000 zł, 10.000 zł i 30.000 zł. Jeśli dany bank oferuje kilka dobrych lokat, w zestawieniu uwzględniliśmy tylko jedną, najwyżej oprocentowaną.

Liderem ? podobnie jak w poprzednim miesiącu ? pozostaje Getin Bank z Twoją Lokatą III. Drugie miejsce zajmują ex aequo Getin Online i Open Online ? marki internetowe Getin Banku. Na trzeciej pozycji są BIZ Bank i Bank Smart. Na rynku znajdziemy co prawda lepiej oprocentowane lokaty, ale są to propozycje obłożone dodatkowymi warunkami. Banki oferują takie depozyty tylko nowym klientom (na powitanie), lub osobom, które założą konto osobiste.

? Rada Polityki Pieniężnej nie obniżyła stóp procentowych, chociaż tego oczekiwał rynek. Jeśli sytuacja gospodarcza nie ulegnie poprawie, to od cięć raczej nie uciekniemy. W przypadku obniżki ? zyskają kredytobiorcy, których raty obniżą się o ok. 30 zł na każde 100 tys. zł zaciągniętego kredytu. Mniej powodów do zadowolenia będą miały osoby, które szukają dobrych ofert na lokaty ? zyski z tych produktów finansowych będą maleć, a to oznacza, że część potencjalnych klientów będzie szukać alternatywnych sposobów na lokowanie kapitału np. na giełdzie. Same banki będą agresywniej walczyć o klientów więc niewykluczone, że pojawi się więcej ofert lokat z różnymi bonusami w postaci np. sprzętu elektronicznego (tablety, laptopy) ? komentuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-3M-styczen-2015-7231146.html

 

Analizy Bankier.pl


dostarczył infoWire.pl
Źródło Bankier.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy