Wiadomości branżowe

Serwis ekonomiczny Banku Pocztowego dla wszystkich

Bank Pocztowy uruchomił serwis ekonomiczny. Jest on prowadzony przez Monikę Kurtek (Główna Ekonomistka Banku) i Piotra Łysienię (Starszy Ekonomista).  Serwis ekonomiczny jest dostępny m.in. poprzez stronę

Bank Pocztowy uruchomił serwis ekonomiczny. Jest on prowadzony przez Monikę Kurtek (Główna Ekonomistka Banku) i Piotra Łysienię (Starszy Ekonomista). 

Serwis ekonomiczny jest dostępny m.in. poprzez stronę www.pocztowy.pl. W jego ramach każdy może zapoznać się z codziennymi publikacjami zespołu ekonomistów Banku Pocztowego ? Dziennikiem Gospodarczym oraz komentarzami do danych makroekonomicznych i decyzji RPP.

? Chcemy codziennie dostarczać zainteresowanym Czytelnikom porcję najważniejszych wydarzeń ekonomicznych z Polski i ze świata, które na bieżąco śledzimy i komentujemy. Nasze publikacje obejmują także rynki walutowe i rynki stopy procentowej, gdzie nie tylko podsumowujemy to co się na nich dzieje, ale także staramy się przewidywać co się na nich wydarzy ? mówi Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego. 

Dziennik Gospodarczy składa się z 5 części:
? Wydarzenia ekonomiczne z kraju,
? Wydarzenia ekonomiczne ze świata,
? Wiadomości z rynku walutowego (FX) i  rynku stopy procentowej (FI),
? Trendy średnioterminowe na rynkach finansowych (wykresy),
? Tygodniowy kalendarz publikacji i wydarzeń w kraju i na świecie.

Monika Kurtek jest główną ekonomistką Banku Pocztowego od 2011 roku. W 2013 roku otrzymała prestiżową nagrodę ?Byki i Niedźwiedzie? za zwycięstwo w rankingu prognoz rynkowych w 2012 roku, przyznawaną przez Gazetę Giełdy Parkiet. W prestiżowym rankingu Bloomberga Monika Kurtek zajęła 12 miejsce na świecie i trzecie wśród polskich ekonomistów. Wkład w oba wyróżnienia miał Piotr Łysienia, Starszy Ekonomista Banku Pocztowego.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego z bankowością związana jest od 8 lat. Zanim trafiła do Banku Pocztowego pracowała jako Starszy Ekonomista w Banku BPH. W latach 2000-2005 związana była z Ministerstwem Finansów ? pracowała w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.

Piotr Łysienia jest Starszym Ekonomistą Banku Pocztowego. Pracował w Biurze Strategii Polityki Pieniężnej Narodowego Banku Polskiego, gdzie zajmował się m.in. tworzeniem strategicznych dokumentów Rady Polityki Pieniężnej. W Banku BPH oraz JP Morgan Chase w Londynie, jako analityk makroekonomiczny, prognozował wybrane wskaźniki dla polskiej gospodarki.

Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy