Wiadomości branżowe

Rynek kart kredytowych – I kw. 2014 ? raport  PRNews.pl i Bankier.pl

Polacy mają obecnie 6,8 mln aktywnych kart kredytowych – wynika  z badania Bankier.pl i PRNews.pl za I kwartał 2014 r. Na pozycję lidera wysunął się  Credit Agricole Bank Polska z ilością 857 494 wydanych kart kredytowych. W pierwszym kwartale 2014 roku zmienił się nieco układ sił na rynku. Sygma Bank, dotychczas największy wydawca kart kredytowych, został

Polacy mają obecnie 6,8 mln aktywnych kart kredytowych ? wynika  z badania Bankier.pl i PRNews.pl za I kwartał 2014 r. Na pozycję lidera wysunął się  Credit Agricole Bank Polska z ilością 857 494 wydanych kart kredytowych.

W pierwszym kwartale 2014 roku zmienił się nieco układ sił na rynku. Sygma Bank, dotychczas największy wydawca kart kredytowych, został zdetronizowany przez Credit Agricole Bank Polska. Po raz kolejny odnotowaliśmy też spadek ogólnej liczby wydanych kart. Na koniec marca 2014, w stosunku do danych prezentowanych na koniec roku, ubyło 113 tys. kart kredytowych.

Tylko 7 spośród ankietowanych banków - PKO BP, mBank, BZ WBK, Santander Consumer Bank, Alior Bank, Eurobank, Nordea - zwiększyło liczbę kart kredytowych w I kwartale. Dwa - Deutsche Bank i ING Bank Śląski - utrzymały liczbę kart na tym samym poziomie co na koniec roku. Pozostałe banki biorące udział w ankiecie zanotowały spadki.

- Jeszcze kilka lat temu kartę kredytową mógł otrzymać niemal każdy. Kryzys zmienił jednak politykę banków w zakresie tego produktu. Kraty kredytowe wydawane są dziś znacznie ostrożniej, a limity kredytowe są lepiej dostosowane do realnych możliwości klienta ? mówi Wojciech Boczoń, redaktor prowadzący PRNews.pl

W badaniu przeprowadzonym przez Bankier.pl i PRNews.pl brano pod uwagę dane z 20 banków o profilu uniwersalnym. W zestawieniu ujęte są karty kredytowe, które zostały wydane przez banki i widnieją w ich statystykach jako karty aktywne.

Więcej informacji na: http://prnews.pl/raporty/raport-prnewspl-rynek-kart-kredytowych-i-kw-2014-3140523

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy