Pożyczka Wiadomości branżowe

Regionalni autorzy sukcesu

Zakończył się pierwszy etap konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości. Autorzy dziesięciu najwyżej ocenionych pomysłów na biznes wspólnie ze swoimi ekspertami będą walczyć o wygraną ? 60 tys. zł. Zwycięzca zostanie wyłoniony w połowie czerwca.

W konkursie mogły wziąć udział osoby z doświadczeniem na rynku pracy (30-49 lat, mieszkańcy miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców), zainteresowane pracą na własny rachunek. W kolejnym etapie dziesięć osób z całej Polskie wraz z wybranymi ekspertami będzie dopracowywać swoje pomysły na biznes. Dodatkowo finałowa dziesiątka będzie miała okazję zaprezentować się podczas wydarzeń plenerowych organizowanych w swoich miejscowościach. Spotkania będą miały formułę warsztatów z przedsiębiorczości, w których wezmą udział eksperci oraz mieszkańcy. Ostatnim etapem konkursu będzie prezentacja pomysłów na biznes przed jury, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Finałowa 10-tka

Mirosław Juraszek, Jeleśnia, województwo śląskie

Pomysł na biznes: działalność w dwóch obszarach; hydrografika - transfer obrazów za pomocą wody na materiały wielokształtne różnego rodzaju; ?warsztat blacharski?, który na początku działalności będzie świadczyć usługi w zakresie obróbki wyrobów z aluminium i metali kolorowych.

Dawid Kuźniar, Markowa, województwo podkarpackie

Pomysł na biznes: odsprzedaż pozyskanych surowców wtórnych (wstępnie posegregowanych na makulaturę, tworzywa sztuczne i szkło) firmom zajmującym się ich recyklingiem.

Przemysław Tołczyk, Płońsk, województwo mazowieckie

Pomysł na biznes: przygotowanie i prowadzenie miejsca do uprawiania wakeboardingu.

Małgorzata Piątkowska ? Zalewska, Staszów, województwo świętokrzyskie

Pomysł na biznes: firma szkoleniowo-usługowa świadcząca kompleksowe usługi przyszłym zleceniodawcom. z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska.

Ewa Cieszewska, Pyskowice, województwo śląskie

Pomysł na biznes: kremacja zwierząt domowych oraz sprzedaż artykułów funeralnych.

Anna Pysz-Lipowska, Biłgoraj, województwo lubelskie

Pomysł na biznes: klub fitness dla kobiet, z programem ćwiczeń dostosowanym do wieku, możliwości ruchowych (osoby starsze, kobiety w ciąży lub po urodzeniu dziecka). Dodatkowo w klubie znajdzie się miejsce, w którym kobiety będą mogły zostawić dziecko na czas treningu.

Ewa Wilk-Goździewska, Koło, województwo wielkopolskie

Pomysł na biznes: usługi fizjoterapeutyczne, z możliwością konsultacji on line.

Ireneusz Wróblewski, Polkowice, województwo zachodniopomorskie

Pomysł na biznes: produkcja bezpiecznych i ekologicznych elektrycznych napędów rowerowych opartych o zasadę działania silników doczepnych polskiej produkcji Gnom.

Tomasz Zgierski, Strzebieszew, województwo łódzkie

Pomysł na biznes: odnawialne źródła energii -zakład produkcji pelletu z biomasy pochodzenia rolnego dla potrzeb energetyki zawodowej oraz klientów indywidualnych.

Małgorzata Zwierz, Poznachowice Górne, małopolskie

Pomysł na biznes: hodowla dziczyzny - danieli. Produkcja zdrowego, ekologicznego mięsa o wysokiej wartości odżywczej, bez modyfikacji genetycznych, BSE.

Zgłoszone do konkursu biznesplany sprawdzało jury w składzie: profesor Anna Rogut, Paulina Zadura ? Lichota, Franciszek R. Zięba, Wojciech Dołkowski, Janusz Jankowiak, Michał Bańka.

< 238579" >
Źródło Narodowy Program Przedsiębiorczości. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #celebryt   #cych   #Dobrze   #dyrektor   #gaj   #gotówkowej   #Grandes   #Internet   #jedn   #jest   #kampanii