Przedstawiono Tour de Pologne Amatorów

W  Banku BGŻ  odbyła się konferencja prasowa poświęcona Tour de Pologne Amatorów. Już po raz trzeci ta wspaniała impreza towarzyszyć będzie zawodowemu  Tour de Pologne UCI World Tour.

W konferencji udział wzieli: Piotr Klementowski - Doradca Prezydenta Miasta Jelenia Góra, Edward Kuchta - Vice Prezes Zarządu właściciela marki BUKOVINA Terma Hotel SPA, Rafał Jurkowlaniec - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Geert Embrechts - Pierwszy Wiceprezes Zarządu Banku BGŻ, Małgorzata Zdzienicka-Grabarz - Dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu Banku BGŻ, Ewa Błaszczyk - Prezes Fundacji ?Akogo??, Waldemar Błaszczyk - aktor, ambasador wspierający akcję Fundacji Ewy Błaszczyk ?Akogo?? oraz Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team.

W tym roku Tour de Pologne Amatorów będzie miał aż dwa wyścigi. Niezwykłe zainteresowanie sympatyków kolarstwa - skłoniło Bank BGŻ i Lang Team - do tego, aby dodać jeszcze jeden dzień ścigania w fantastycznej oprawie rodem z Tour de Pologne. Z tego powodu, w tym roku spotkamy się w Jeleniej Górze i BUKOVINIE Terma Hotel Spa.

- Jestem szczęśliwy, że tak to się rozwija. Chciałem pokazać wszystkim czym jest kolarstwo. Namówić, do uczestniczenia w tym fantastycznym wyścigu, nie biernie, a czynnie. Każdy kto wsiądzie na rower i wystartuje, poczuje co to za sport, jak wiele wyrzeczeń wymaga, a przy tym jak piękne emocje sobą wzbudza i niesie. Dziękuję sponsorom, mediom i kibicom, dzięki którym możemy to przeżyć - powiedział Czesław Lang.

10 lipca amatorzy wystartują w Jeleniej Górze. Pokonają fragment trasy, którą później pojadą zawodowcy. Dla miłośników kolarstwa szosowego będzie to wspaniała okazja, aby poczuć się jak profesjonalista i przejechać w szpalerze kibiców na kultowym podjeździe Orlinek. Start i meta znajdują się w centrum Jeleniej Góry.

Drugi wyścig odbędzie się na doskonale wszystkim znanej rundzie wokół Bukowiny Tatrzańskiej, ze startem i metą przy BUKOVINA Terma Hotel Spa. Dla tych, którzy brali udział w poprzednich edycjach, będzie to okazja, aby poprawić swoje osiągnięcia. Dla debiutantów - wyzwanie, aby pokonać najcięższą rundę wyścigu, w przepięknej scenerii, z takimi podjazdami jak Ząb, Bustryk czy Gliczarów.

Banku BGŻ jest sponsorem tej imprezy od pierwszej edycji. W tym roku ufundował specjalną nagrodę dla zwycięzców Tour de Pologne Amatorów. Jest nią udział w pierwszych amatorskich szosowych Mistrzostwach Świata w Limburgii w Holandii. Odbędą się one  na trasie, na której  kilka dni później o tęczową koszulkę będą walczyć zawodowi kolarze.

- Kocham rower, wszyscy tutaj kochamy. Wspieramy kolarstwo zarówno zawodowe, jak i na poziomie amatorskim. Nadal będziemy inwestować w kolarstwo, aby promować ten wspaniały sport - powiedział Geert Embrechts, który przyznał, że do pracy dojeżdża rowerem.

Warto zaznaczyć, że każdy kto wystartuje w Tour de Pologne Amatorów wspiera Fundację ?Akogo??, która pomaga dzieciom w śpiączce.  - To jest niezwykle miłe uczucie. Zazwyczaj dostajemy coś raz i na tym koniec. Tutaj po raz trzeci mamy wsparcie Czesława Langa i innych osób. Dziękujemy wam ogromnie - powiedziała Ewa Błaszczyk.

Regulamin imprezy oraz szczegółowe informacje, znajdują się na oficjalnej stronie wyścigu www.tourdepologneamatorow.pl. Zgłoszenia do startu już trwają. Nie przegap okazji zapisz się już dziś!

Authors
Related posts

Top