Pożyczka Wiadomości branżowe

Program edukacyjny ?Jeżdżę z głową? rusza w Polskę

Znamy już listę 100 gimnazjów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji autorskiego programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Już w marcu niemal 5000 uczniów z całej Polski rozpocznie zajęcia na

Znamy już listę 100 gimnazjów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji autorskiego programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Już w marcu niemal 5000 uczniów z całej Polski rozpocznie zajęcia na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Sto szkół z całego kraju znalazło się w prestiżowym gronie placówek przyjętych do programu edukacyjnego Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową”. Wśród nich są gimnazja z obszarów wiejskich i szkoły z małych miejscowości (do 50 tys. mieszkańców). Kryterium wyboru szkół była liczba zainteresowanych udziałem w  programie uczniów (minimum 2 klasy). Celem programu „Jeżdżę z głową” jest promocja bezpiecznych zachowań na drodze wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz propagowanie wiedzy na temat zmian w przepisach ruchu drogowego wśród młodych rowerzystów. 

– Gimnazjaliści mają już swoje doświadczenie w jeździe rowerowej, mają własne spostrzeżenia, własną ocenę zachowań innych uczestników ruchu drogowego. – powiedziała Teresa Turkowska, nauczyciel i doradca metodyczny w zakresie wychowania komunikacyjnego m. st. Warszawy. Dlatego są tak ważną grupą odbiorców działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i to oni właśnie - jako młodzi eksperci ruchu drogowego - będą wpływać na zmianę zachowań również kierowców  – dodała.
 
Przez ostatnie tygodnie 170 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach e-learningowych przygotowanych na potrzeby programu. Nauczyciele zapoznali się z serią filmów szkoleniowych przygotowanych przez ekspertów ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, pedagogów, a także partnerów programu – Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród nich znalazły się m.in. sekcje bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzania i analizy badań społecznych, a także tworzenia kampanii społecznych. W tworzeniu warsztatów dla nauczycieli, oprócz przedstawicieli partnerów programu, udział brali także nauczyciele wychowania komunikacyjnego.
Pełna lista placówek biorących udział w programie dostępna jest na http://www.jezdzezglowa.pl/pl/lista-szkol-zakwalifikowanych-do-pierwszej-edycji-programu-jezdze-z-glowa,46.html

Więcej informacji na temat programu: www.jezdzezglowa.pl.

A to już wiesz?  Jak długo firmy w Polsce i na świecie czekają na płatności?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy