Finanse LIFESTYLE

Poradnik Codziennego Oszczędzania, czyli jak na co dzień kontrolować wydatki

Rzadko zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania eksperci Internetowykantor.pl wraz z Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym

Data publikacji: 2018-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poradnik Codziennego Oszczędzania, czyli jak na co dzień kontrolować wydatki
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Rzadko zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania eksperci Internetowykantor.pl wraz z Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu.

Poradnik Codziennego Oszczędzania, czyli jak na co dzień kontrolować wydatki LIFESTYLE, Finanse - Rzadko zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania eksperci Internetowykantor.pl wraz z Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu.

Każdego dnia wydajemy pieniądze na żywność, transport, ubrania. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty.  A przecież planując wydatki, możemy nauczyć się nie tylko racjonalnie wydawać pieniądze,  a nawet oszczędzić je na przyszłość. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, który przypada ostatniego dnia października, eksperci Internetowykantor.pl wraz z autorką bloga Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu. 
 
Poradnik Codziennego Oszczędzania to zbiór sprawdzonych wskazówek jak mądrze  i bezboleśnie oszczędzać w codziennym życiu. Według autorów poradnika, drobne modyfikacje naszych schematów działania przyniosą pozytywne efekty w postaci zaoszczędzonych pieniędzy. Poradnik to pigułka wiedzy, jak zacząć świadomie zarządzać swoimi finansami i na co zwrócić uwagę przy wydawaniu pieniędzy.  
 
“Nasz Poradnik z pewnością zainteresuje każdego, kto chciałby zmienić swoje codzienne zwyczaje, tak, by móc zaoszczędzić. Każdego dnia robimy zakupy, tankujemy samochód, korzystamy z prądu i wody. Wszystko to kosztuje, i to niemało. Staramy się więc zarabiać więcej. Niestety wraz z coraz większymi zarobkami, rośnie też nasza konsumpcja. A gdybyśmy wstrzymali się z częścią wydatków lub zmienili na lepsze to jak funkcjonujemy na co dzień, moglibyśmy te dodatkowe pieniądze odłożyć. I o tym właśnie jest Poradnik, przygotowany na Światowy Dzień Oszczędzania” – zapewnia Magdalena Jasnoch, Kierownik Działu Marketingu i PR Internetowykantor.pl. 
 
Według danych opublikowanych przez Internetowykantor.pl z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, klienci serwisu zaoszczędzili już łącznie ponad 800 milionów złotych. Jak wyliczyli eksperci Internetowykantor.pl, za tę kwotę można zbudować 18 kilometrów autostrady czy wysłać aż 700 osób na wycieczkę w kosmos. Rocznie użytkownicy e-kantoru oszczędzają średnio niespełna 1800 złotych, co jest równe kosztom wakacji w Grecji lub zapasu pieluch na dwa lata.  
 
Jak przekonuje Alicja Zalewska Choma, współautorka Poradnika Codziennego Oszczędzania, oszczędzanie, które zazwyczaj nie kojarzy się najlepiej, pozwala nie tylko odłożyć pieniądze na przyszłość, ale przede wszystkim sprawia, że możemy spełniać marzenia. Pod warunkiem, że oszczędzamy mądrze. „W mądrym oszczędzaniu nie chodzi o to, żeby zawsze i za wszelką cenę kupować wszystko jak najtaniej, albo zdobywać za darmo. Chodzi o to, żeby oszczędzać na rzeczach, które nie są dla nas ważne lub zupełnie nieuświadomionych wydatkach,   a wydawać bez wyrzutów sumienia w tych obszarach, które są dla nas istotne” – przekonuje blogerka.  
 
Poradnik Codziennego Oszczędzania można pobrać ze strony:

https://internetowykantor.pl/aktualnosci/2018/10/30/poradnik-codziennego-oszczedzania-internetowykanto/
 
Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie  z usług serwisu korzysta 280 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 5 miliardów złotych. 

Więcej informacji o serwisie Internetowykantor.pl udziela Dawid Gałat Manager ds. Komunikacji +48 517 426 967 [email protected] 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poradnik Codziennego Oszczędzania, czyli jak na co dzień kontrolować wydatki LIFESTYLE, Finanse - Rzadko zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania eksperci Internetowykantor.pl wraz z Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy