Pożyczka Wiadomości branżowe

Polak dołączył do zarządu centrali koncernu Lidl

Bojan Luncer i Dawid Jaschok dołączyli do Zarządu Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Lidl poszerzył Zarząd o dwóch kolejnych Członków przy pełnym poparciu ze strony Rady Nadzorczej. Bojan Luncer (45) jako nowo powołany Członek Zarządu będzie odpowiadał za zarządzanie i prowadzenie aktywności spółek krajowych

Bojan Luncer i Dawid Jaschok dołączyli do Zarządu

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Lidl poszerzył Zarząd o dwóch kolejnych Członków przy pełnym poparciu ze strony Rady Nadzorczej.

Bojan Luncer (45) jako nowo powołany Członek Zarządu będzie odpowiadał za zarządzanie i prowadzenie aktywności spółek krajowych należących do organizacji Lidl. Bojan Luncer, z pochodzenia Chorwat, posiadający dzisiaj również austriacki paszport, rozpoczął swoją karierę w strukturach firmy Lidl we wrześniu 2002 roku jako Dyrektor Zarządzający firmy Lidl w Chorwacji. W latach 2005-2008 piastował stanowisko Prezesa Zarządu Lidl Chorwacja, a następnie w 2009 roku objął stanowisko Członka Międzynarodowego Zarządu w Neckarsulm.

Dawid Jaschok (38) jako nowo powołany Członek Zarządu firmy Lidl będzie odpowiedzialny zarówno za procesy zakupowe, jak również strategię marketingową i reklamę zagranicznych spółek Lidla. Dawid Jaschok urodził się w Polsce i rozpoczął karierę w firmie Lidl w czerwcu 2000 roku jako Kierownik ds. Zakupów w polskiej spółce Lidl. Od sierpnia 2002 roku do lutego 2008 roku piastował stanowisko Członka Zarządu najpierw spółki Lidl Czechy i Lidl Słowacja, po czym przejął odpowiedzialność w Polsce za procesy zakupowe. Od marca 2008 roku jako Członek Międzynarodowego Zarządu był odpowiedzialny za procesy zakupowe różnych spółek zagranicznych przynależących do organizacji Lidl.

Robin Goudsblom pozostaje Członkiem Zarządu będąc odpowiedzialnym za międzynarodowe procesy zakupowe oraz zarządzanie i prowadzenie procesów zakupowych dla niemieckiej spółki Lidl.

?Cieszymy się, że możemy powołać na Członków Zarządu p. Luncera oraz p. Jaschoka ? dwóch ekspertów branży handlowej, o niezwykle bogatym doświadczeniu z zakresu działalności sieci handlowych. Poszerzenie Zarządu jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed naszym przedsiębiorstwem w przyszłości? ? podkreślił Karl-Heinz Holland, Prezes Zarządu Lidl Stiftung.

Obok Prezesa Zarządu p. Hollanda i nowo powołanych członków p. Luncera oraz p. Jaschoka do Zarządu należą również: Holger Albrecht (Członek Zarządu odpowiedzialny za administrację), Robin Goudsblom (Członek Zarządu odpowiedzialny za międzynarodowe procesy zakupowe), Hans Christoph Templin, Patrick Kaudewitz (Członkowie Zarządu odpowiedzialni za spółki w danych krajach), jak również Gerd Chrzanowski (Członek Zarządu odpowiedzialny za centralną obsługę firmy Lidl).

A to już wiesz?  Hotelarze odrabiają straty. Obłożenie w obiektach turystycznych sięga 90 proc., ale ruch biznesowy jest dużo mniejszy niż rok temu

Lidl posiada aktualnie ok. 10.000 sklepów w ponad 20 krajach Europy i w roku obrotowym 2011, zakończonym 29.02.2012 osiągnął obrót w wysokości ok. 45 mld. Euro netto.

< 240240" >
Źródło Lidl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy