Pożyczka Wiadomości branżowe

Opłacisz rachunki za darmo z Bankiem Pocztowym na każdej poczcie

Klienci Banku Pocztowego mogą teraz na każdej poczcie bez prowizji dokonać płatności za prąd, gaz, czy telefon. Bank zrezygnował bowiem z opłaty za przelew zlecany w placówce bankowej lub pocztowej w ramach Konta Standard, które również

Klienci Banku Pocztowego mogą teraz na każdej poczcie bez prowizji dokonać płatności za prąd, gaz, czy telefon. Bank zrezygnował bowiem z opłaty za przelew zlecany w placówce bankowej lub pocztowej w ramach Konta Standard, które również jest bezpłatne.

Wraz z początkiem października br. Bank Pocztowy zaproponował Klientom darmowe dokonywanie opłat za rachunki na każdej poczcie. Z konkurencyjnej na rynku oferty będzie mógł teraz skorzystać każdy posiadacz Pocztowego Konta Standard oraz Konta Nestor. Dla osób, które regularnie płacą rachunki za pośrednictwem placówek pocztowych oraz tych, którzy rozsądnie gospodarują pieniędzmi jest to istotna oszczędność odczuwalna natychmiast.

? Nasza oferta skierowana jest do szerokiej grupy Polaków. Według danych NBP niemal 35% z nas opłaca rachunki w placówkach Poczty. Propozycja Banku Pocztowego pozwala zachować przyzwyczajenia, opłacać rachunki w tym samym miejscu, przy zredukowaniu do zera kosztów tej operacji. Wystarczy mieć Pocztowe Konto Standard lub Nestor, których otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne ? mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego. - Oferta płacenia rachunków za darmo na każdej poczcie jest kolejnym przykładem wspólnych działań Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, które mogą przynieść korzyści całej Grupie Poczty. Zmiana ta wynika ze strategii obu spółek i przyczyni się do realizacji jednego z głównych celów Banku: 3 mln Klientów na koniec 2015 r. ? zaznacza Tomasz Bogus.

?Opłacaj rachunki za darmo? to krótki i przejrzysty proces: założenie konta (o ile Klient nie posiada rachunku w Banku Pocztowym), wpłata środków, zlecenie przelewu i otrzymanie potwierdzenia.

 ? Sieć  Poczty liczy ponad 8 tys. placówek na terenie całego kraju, dzięki czemu zawsze byliśmy istotnym graczem na rynku płatności. W ostatnim czasie obserwujemy jednak coraz silniejszą konkurencję na tym polu. Oferta Banku i Poczty jest odpowiedzią na zachodzące zmiany. Dzięki rezygnacji z prowizji za zlecenie przelewu w placówce, Klienci mogą przekonać się o korzyściach płynących z posiadania rachunku bankowego, przy jednoczesnym korzystaniu z usług w ramach sieci Poczty. Dla Polaków najważniejsze przy płatnościach są niskie opłaty oraz dogodna lokalizacja. Nowa oferta odpowiada na obie te potrzeby ? mówi Janusz Wojtas, Członek Zarządu Poczty Polskiej. ? Rozwój usług finansowych w Grupie Poczty to jeden z elementów naszej strategii. Zmiany na Poczcie dotyczą również naszej podstawowej działalności. Niedawno do oferty wprowadziliśmy przesyłkę hybrydową, rozwijamy Pocztex, który już wkrótce powinien być w pierwszej piątce firm kurierskich w Polsce. Poczta Polska się unowocześnia i staje się coraz bardziej konkurencyjna, co istotne z punktu widzenia otwarcia rynku pocztowego w 2013 r. ? dodaje Janusz Wojtas.

A to już wiesz?  Bank BGŻ w nowej odsłonie

? Dotychczasowe wyniki Banku Pocztowego: utrzymywanie drugiego miejsca na rynku w przyroście kont oraz powiększanie bazy Klientów o niemal 260 tys. w 2011 r. potwierdzają słuszność obranej drogi ? dodaje Prezes Banku Pocztowego. 

7 października br. startuje kampania reklamowa Pocztowego Konta Standard ?Opłacaj rachunki za darmo?. Ma ona zachęcić Polaków do korzystania z nowej oferty w placówkach Poczty i Banku Pocztowego. To jednocześnie pomysł na przekonywanie Klientów Poczty Polskiej do zalet płynących z usług bankowych. Symbolem kampanii jest pocztowy stempel.

? Stempel Pocztowy jest dla Polaków rodzajem gwarancji i potwierdzeniem, że płatność została dokonana. Stąd pomysł na wykorzystanie tego symbolu w naszej kampanii. Naszą misją jest prosta i dostępna bankowość, dlatego stawiamy też na prostą, zrozumiałą komunikację ? mówi Tomasz Bogus.

Wsparciem dla akcji ?Opłacaj rachunki za darmo? Banku Pocztowego jest szeroko zakrojona kampania promocyjna. Spoty promujące nową ofertę będzie można zobaczyć na antenie TVP1, TVP2 i TVP Info, TVN, TVN24 i TV4. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy