Pożyczka Wiadomości branżowe

Nestlé Polska S.A. wyróżnione Certyfikatem Praktyk Wysokiej Jakości

Program „Letnia Praktyka z Nestlé” został nagrodzony Znakiem Wysokiej Jakości przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Jednocześnie Nestlé Polska S.A. – jako pierwsza firma z branży FMCG – oficjalnie stała się Uczestnikiem Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Doceniono w ten sposób zaangażowanie

Program ?Letnia Praktyka z Nestlé? został nagrodzony Znakiem Wysokiej Jakości przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Jednocześnie Nestlé Polska S.A. ? jako pierwsza firma z branży FMCG ? oficjalnie stała się Uczestnikiem Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Doceniono w ten sposób zaangażowanie społeczne firmy oraz dbałość o zapewnianie studentom i absolwentom optymalnych możliwości rozwoju.

Certyfikat potwierdzający wysoką jakość oferowanych praktyk przyznawany jest, by docenić starania i działania firm w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Wybrane programy staży i praktyk poddawane są szczegółowej, wieloetapowej analizie, na podstawie której powstaje specjalny raport oceniany później przez Ekspercki Zespół Audytorów.

Jednym z pierwszych weryfikowanych w tym roku przez PSZK programów była ?Letnia Praktyka z Nestlé?, którą badano pod kątem zgodności standardów z wymogami Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Ewaluacja uwzględniała pełny zakres polityki personalnej stosowanej w firmie podczas przebiegu programu i dotyczyła m.in.: przygotowań do realizacji, rekrutacji, waloru edukacyjnego, opieki mentorów czy oceny programu przez praktykantów. Weryfikacji tych obszarów dokonano w oparciu o zróżnicowane metody badawcze, m.in. obszerny kwestionariusz, spotkanie audytowe z pracownikami Działu Rekrutacji, wywiady pogłębione z opiekunami oraz byłymi praktykantami, a także inne elementy zewnętrznej weryfikacji składające się na proces certyfikacji.

Wysokie standardy programu ?Letnia Praktyka z Nestlé? przekonały Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami do przyznania firmie Znaku Jakości i miana Praktyki Wysokiej Jakości. Tym samym firma Nestlé Polska S.A. jako jedna z pierwszych została uczestnikiem prestiżowego Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk.

?Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, tak, jak jesteśmy dumni z zaangażowania i jakości pracy naszych praktykantów. To ich entuzjazm i chęć rozwoju inspirują nas do tego, by wciąż uatrakcyjniać nasz program letnich praktyk. Stale go doskonalimy i rozwijamy. Dzięki temu cieszy się on rosnącą popularnością zarówno wśród kierowników Nestlé, jako i samych kandydatów na praktyki, o czym świadczy coraz większa liczba nadsyłanych aplikacji oraz przyjmowanych praktykantów? ? mówi Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji oraz Partner Biznesowy Nestlé Polska S.A. i dodaje: ? ?W tym roku już po raz piętnasty wesprzemy studentów i absolwentów w rozwijaniu ich kariery. Wiemy, że ta inwestycja ze strony firmy na pewno się zwróci. Jak pokazuje nasza praktyka, najlepsi z naszych byłych praktykantów zajmują dziś stanowiska menedżerskie, pracując na rzecz Nestlé zarówno w Polsce, jak i zagranicą. To między innymi oni decydują o sukcesie naszej firmy?.

?Letnia Praktyka z Nestlé? to praca nad konkretnymi zadaniami, w wybranym dziale, pod stałą opieką merytoryczną menedżera. To również udział w licznych szkoleniach z zakresu prawidłowego żywienia czy znajomości analizy danych sprzedażowych, stosowanych przez firmy z branży FMCG.

Praktyka trwa 3 miesiące. W okresie od początku lipca do końca września jej uczestnicy mają możliwość sprawdzenia się w różnych interesujących przedsięwzięciach i wykrystalizowania wizji swojej przyszłej kariery. Dla najlepszych czekają oferty kontynuacji stażu oraz stałe miejsca pracy.

?Letnia Praktyka z Nestlé? może być realizowana w siedzibie głównej firmy w Warszawie lub w jednym z zakładów produkcyjnych w: Kargowej, Kaliszu, Namysłowie lub Rzeszowie. Lokalizacja uzależniona jest od profilu praktyki ? technicznego (fabryki) lub ekonomicznego (biuro). Do dyspozycji studentów jest szereg działów firmy ? Marketing, Sprzedaż, Trade Marketing, Łańcuch Dostaw, Logistyka, Finanse i Kontroling, HR, IT, Komunikacja i Usługi Marketingowe, a w zakładach produkcyjnych: Technologia i Produkcja, Dział Techniczny, Inwestycji, Utrzymania Ruchu, Zapewnienia Jakości, Laboratorium, Inżynieria Przemysłowa, Rozwój Nowych Produktów i inne w zależności od potrzeb biznesowych.

 

Notka edytorska

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i 90 marek, w tym m.in.: NESCAF?, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 9 lokalizacjach. W 2013 roku sprzedaż Nestlé osiągnęła 3,4 mld zł.

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy