Wiadomości branżowe

Kredyt gotówkowy Banku Pocztowego znów w czołówce

W najnowszym rankingu kredytów gotówkowych, opublikowanym 1 sierpnia w Dzienniku Gazeta Prawna, oferta Banku Pocztowego zajęła drugie miejsce.  

Eksperci przygotowujący zestawienie, w którym kredyt gotówkowy Banku Pocztowego zajął wysoką pozycję, porównali tym razem ofertę 18 wiodących banków. Ranking dotyczył kredytu w wysokości
10 tys. zł, zaciąganego przez klienta zewnętrznego - z dobrą historią kredytową, na okres jednego roku. Głównym kryterium rankingu było porównanie wszystkich kosztów związanych z taką pożyczką.

Oferta Banku Pocztowego zajęła wysokie drugie miejsce nie tylko dzięki oprocentowaniu (11,99%), ale też niskiej prowizji wynoszącej 3%. Całkowity koszt takiego kredytu gotówkowego wynosi w Banku Pocztowym jedynie 991 zł. Nie ma przy tym obowiązku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia czy innych produktów. Klient nie ponosi więc żadnych dodatkowych kosztów.

Wnioski o kredyty gotówkowe można składać nie tylko w placówkach Banku Pocztowego, ale również w licznych urzędach pocztowych, przez Internet oraz za pośrednictwem bankowej Infolinii. Osoby ubiegające się o kredyt gotówkowy powinny mieć ze sobą dowód osobisty, a także drugi dokument potwierdzające ich tożsamość lub np. ostatni opłacony rachunek czy, jak w przypadku emerytów, odcinek emerytury.

To już drugi ranking Dziennika Gazeta Prawna i serwisu TotalMoney.pl, w którym kredyt Banku Pocztowego zajął tak wysoką pozycję. Równie dobra, druga pozycja szybkiemu kredytowi gotówkowemu Raz Dwa przyznana została przez ekspertów z TotalMoney.pl w lipcu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy