Pożyczka Wiadomości branżowe

?Klasa BGŻ? najlepszym programem stypendialnym w Polsce

Autorski program stypendialny ?Klasa BGŻ?, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, zwyciężył w III edycji konkursu ? ?Dobre Stypendia 2012?.

Od początku istnienia programu blisko 500 zdolnych absolwentów gimnazjów pochodzących z mniejszych miejscowości uzyskało dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. Dzięki 4-letnim stypendiom Fundacji BGŻ i kompleksowej opiece pedagogicznej zapewnionej  przez licea partnerskie, młodzi ludzie mają szansę nauki w 5 renomowanych szkołach w różnych miastach akademickich w Polsce.

?To już kolejne, po tytule ?Lidera Filantropii 2012?, wyróżnienie przyznane Bankowi BGŻ za zaangażowanie społeczne i wkład w rozwój społeczności lokalnych. Te wyróżnienia są dowodem na to, że podejmowane przez nas działania mają sens i spotykają się z uznaniem. Daje nam to ogromną satysfakcję i motywuje do dalszych działań ? powiedział Jacek Bartkiewicz, prezes Zarządu Banku BGŻ, pomysłodawca programu. Nasze inicjatywy mają charakter inwestycji społecznych i potwierdzają pozycję Banku jako zaangażowanego partnera lokalnych społeczności ? dodał Jacek Bartkiewicz.

Organizatorem konkursu była  Fundacja Dobra Sieć. O tytuł najlepszego programu stypendialnego dla swoich inicjatyw ubiegały się organizacje pozarządowe, firmy, uczelnie wyższe i samorządy z całej Polski.

Fundacja BGŻ angażuje się w projekty z zakresu edukacji ekonomicznej takie jak np. Olimpiada Przedsiębiorczości, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - Agrotalenty, wspiera także młodych artystów oraz sportowców. Jednym z obszarów działalności jest również edukacja w zakresie  bezpieczeństwa drogowego - program Jeżdżę z Głową.

Więcej o Fundacji: www.fundacja.bgz.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy