Pożyczka Wiadomości branżowe

Kersten Europe laureatem Holendersko-Polskiej Nagrody dla Biznesu

W listopadzie br. w siedzibie Banku BGŻ po raz ósmy wręczono Holendersko-Polską Nagrodę dla Biznesu. Podczas ceremonii, która zgromadziła wielu gości, Hans Besselink, dyrektor zarządzający Kersten Europe  odebrał nagrodę z rąk Marcela Kurpershoek, Ambasadora Królestwa Niderlandów w Polsce. Firma Kersten  jest laureatem w kategorii przedsiębiorców holenderskich działających w Polsce. Do konkursu mogły zgłaszać się firmy, które mają swój wkład w dziedzinie wymiany handlowej i inwestycji w obu krajach.

Kersten Europe specjalizuje się w technologii gięcia blach i profili oraz posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Holandii i Niemczech. Zakład produkcyjny w Polsce powstał w 2000 roku, gdy stosowanie konstrukcji z blach giętych było jeszcze bardzo nowatorskie. Dziś Kersten Europe Polska jest liderem na rynku polskim i wciąż się rozwija. Firma uczestniczyła w realizacji wielu znaczących projektów, takich jak budowa stadionów na Euro 2012 w Warszawie i Poznaniu. 85% swoich obrotów Kersten Europe Polska generuje w naszym kraju.

Nadchodzą dobre czasy dla firm holenderskich

80% firm holenderskich działających w Polce spodziewa się zwiększenia swoich obrotów w ciągu najbliższych dwóch lat. Przedsiębiorcy holenderscy zwracają jednak uwagę na bariery utrudniające prowadzenie rentownej działalności w Polce takie jak: wahania kursów walut czy przepisy dotyczące przetargów. Potwierdzają to także wyniki badania przeprowadzone przez Holendersko-Polskie Centrum Promocji Handlu wśród 50 firm holenderskich działających w Polsce. Zostały one szerzej omówione w raporcie nt. doświadczeń firm holenderskich zaprezentowanym podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Holendersko-Polskiej Nagrody dla Biznesu.

?Przedsiębiorcy holenderscy postrzegają Polskę jako atrakcyjne miejsce oferujące duże możliwości rozwoju. Dzięki temu Holandia staje się jednym z największych inwestorów w Polsce. Fakt, że ceremonia odbyła się po raz pierwszy w Polsce dodatkowo potwierdza rosnące znaczenie Polski? - powiedział Geert Embrechts, Przewodniczący Holendersko-Polskiej Izby Gospodarczej.

?Cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu i tym samym wspierać inicjatywę Polsko-Holenderskiej Przedsiębiorczości? - powiedział Cees Werff, Przewodniczący Holendersko-Polskiego Centrum Promocji Handlu.

Holendersko-Polska nagroda dla Biznesu jest inicjatywą Holendersko-Polskiego Centrum Promocji Handlu oraz Holendersko-Polskiej Izby Gospodarczej w Warszawie. Dodatkowo, inicjatywę wspiera Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie oraz Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Hadze. W latach poprzednich laureatami Holendersko-Polskiej Nagrody dla Biznesu były firmy: Raben Transport, Goossens Flevoplant, Addit, CoBouw Polska, Nijhof Wassink, Zeelandia, Dutron i De Heus Group.

Cały raport dostępny jest tutaj.

Similar Posts