Pożyczka Wiadomości branżowe

Karta płatnicza z Pocztowym Kontem Oszczędnościowym

Bank Pocztowy w poniedziałek, 22 października br. wprowadził do swojej oferty kartę Visa Electron do Pocztowego Konta Oszczędnościowego.

? Karta do konta oszczędnościowego to nowość w ofercie Banku Pocztowego. Dotychczas Klienci Banku mieli do dyspozycji karty do Pocztowego Konta Standard, Nestor, Pocztowego Konta Firmowego oraz Pocztową Kartę Kredytową. Dzięki nowej karcie Klienci będą mieli zdecydowanie łatwiejszy dostęp do oszczędności, gromadzonych na rachunku oprocentowanym już od pierwszej złotówki ? mówi Anna Znamirowska-Stączek, Dyrektor Biura Kart Bankowych Banku Pocztowego.

Koszt karty płatniczej wyniesie 4 zł miesięcznie. Klient będzie mógł nią płacić w sklepie, jak również wypłacać pieniądze z bankomatów. ? Podstawową funkcją konta oszczędnościowego jest gromadzenie kapitału. Jednak jeżeli ktoś będzie potrzebował sięgnąć do oszczędności, aby zrobić zakupy, może to w wygodny sposób zrobić płacąc po prostu kartą lub wypłacając gotówkę w bankomacie. Koszt wypłaty gotówki to 10 zł, natomiast płacenie kartą jak zawsze nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi prowizjami ? dodaje Anna Znamirowska-Stączek.

Oprocentowanie środków złożonych na Pocztowym Koncie Oszczędnościowym może wynieść nawet 5,50%. Wszystko zależy od wysokości zdeponowanej kwoty, gdyż konto to posiada cztery progi oprocentowania.  

Pocztowe Konto Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Klient ma możliwość jednego bezpłatnego przelewu wewnętrznego w miesiącu. Wszystkie środki objęte są gwarancją Bankowego Fundusz Gwarancyjnego do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Konto może zostać założone w Placówce Banku Pocztowego lub Urzędzie Pocztowym, przez Internet, Infolinię, a także za pośrednictwem listonosza.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy