Pożyczka Wiadomości branżowe

Ekojazda na rower w Banku BGŻ

Pod tym hasłem 21 września w Banku BGŻ obchodzony był Dzień bez samochodu.  Bank zachęcał  pracowników aby nie zamykali się w samochodzie, ale włączyli się do akcji ?Ekojazda na rower? i przyjechali do pracy na rowerze.

Celem akcji było ograniczenie emisji CO2 do atmosfery oraz pokazanie, że życie w małym i dużym mieście bez samochodu jest możliwe i bardzo przyjemne. Dzięki zaangażowaniu pracowników udało się zaoszczędzić ponad 400 kg CO2, przy założeniu, że jeden pracownik przejeżdża 15 km do pracy i z powrotem i jego samochód emituje ok. 5 kg CO2, czyli tyle ile jedno drzewo będzie pochłaniać przez rok.

Promowanie roweru jako środka transportu oraz działania na rzecz ograniczenia emisji CO2 do środowiska są stałymi elementami polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BGŻ. Działania Banku na rzecz środowiska zostały przedstawione w raporcie społecznym za 2011r.

Bank BGŻ pod hasłem ?Kocham rower? promuje rekreację rowerową. Bank od lat jest związany z rowerami jako sponsor profesjonalnego kolarstwa.  Wspiera rower jako środek transportu w mieście, szczególnie wśród pracowników. W tym celu pracownicy mają m.in. do dyspozycji  strzeżony  parking rowerowy w centrali oraz prysznice. Z kolei klienci mogą skorzystać  ze stojaków rowerowych przy oddziałach Banku. W ramach projektu ?Stojak rowerowy w każdym mieście?  oraz ?rowerowym partnerstwom? z władzami miast w  2011 i 2012 roku ustawionych zostało w sumie 390 stojaków w 220 miastach.

Dzień bez samochodu jest częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który jest największą ogólnoeuropejską kampanią poświęconą zrównoważonemu transportowi, czyli takiemu, który w minimalnym stopniu negatywnie wpływa na środowisko.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy