Wiadomości branżowe

?CZYTELNIE UŚMIECHU? w 18 szpitalach w Polsce

Fundacja WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej” tworzy w 18 oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej „Czytelnie uśmiechu”. Wolontariusze z lokalnych placówek WARTY i Kredyt Banku między 14 a 25 września br. pomogą w ich powstaniu.

„Czytelnia Uśmiechu” to ogólnopolski program skierowany do dzieci i młodzieży zmagających się z trudnym leczeniem i długotrwałą hospitalizacją. Celem programu jest przekazanie wszystkim dziecięcym oddziałom onkologiczno- hematologicznych zestawów książek i audiooków, które będą źródłem wartościowej rozrywki dla  przebywających na oddziałach maluchów i nastolatków.
Fundacja, z pomocą specjalistów z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, opracowała kanon książek złożony z 177 pozycji, podzielonych na 8 kategorii wiekowych.

 - W „Czytelni uśmiechu” każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie. Obok takich klasyków jak „Dzieci z Bullerbyn”, czy doskonale wszystkim znanego „Mikołajka”, na naszej liście jest wiele nowości literackich zaproponowanych przez pracowników grupy. Wierzymy, że książki znajdujące się w „Czytelni uśmiechu” pozwolą pacjentom uśmiechnąć się, nabrać sił i odzyskać pewność siebie -  powiedziała Emilia Gromadowska, prezes Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”.

W programie uczestniczą wszystkie specjalistyczne ośrodki w Polsce. „Czytelnie Uśmiechu” powstaną w szpitalach w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Łodzi, Kielcach, Zielonej Górze, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Zabrzu.

W inauguracji „Czytelni Uśmiechu” na poszczególnych oddziałach pomogą wolontariusze z lokalnych placówek WARTY i Kredyt Banku. Akcje wolontariackie w poszczególnych szpitalach odbędą się między 14 a 25 września br.

Patronem honorowym programu jest Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodatkowe informacje udziela:

Emilia Gromadowska
Fundacja WARTY i Kredyt Banku “Razem możemy więcej”
e-mail: [email protected]
tel. (+48 22) 634 55 89
ul. Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy