Pożyczka Wiadomości branżowe

?Czytelnia Uśmiechu? już na 45 oddziałach dziecięcych

Zakończyła się druga edycja programu ?Czytelnia Uśmiechu?, organizowanego przez Fundację Kredyt Banku. Biblioteczki z wartościową literaturą dziecięcą działają już na 45 oddziałach dziecięcych.?Czytelnia Uśmiechu? to

Zakończyła się druga edycja programu ?Czytelnia Uśmiechu?, organizowanego przez Fundację Kredyt Banku. Biblioteczki z wartościową literaturą dziecięcą działają już na 45 oddziałach dziecięcych.

?Czytelnia Uśmiechu? to ogólnopolski program skierowany do dzieci i młodzieży zmagających się z trudnym leczeniem i długotrwałą hospitalizacją. Jego celem jest przekazanie dzieciom przebywającym w szpitalach zestawów książek i audiobooków.

W drugiej edycji programu 120 wolontariuszy z Kredyt Banku odwiedziło kolejnych 27 oddziałów traumatologii, ortopedii i chirurgii dziecięcej, na których w jednym czasie przebywa 780 pacjentów.

- Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom. Ich bezinteresowne zaangażowanie i pomysłowość to podstawa naszego programu. Otrzymujemy wiele wyrazów wdzięczności od małych pacjentów, ich rodziców oraz dyrekcji szpitali ? mówi Emilia Gromadowska prezes zarządu fundacji.

Wolontariusze z Kredyt Banku pracowali na rzecz szpitali w Białymstoku, Chorzowie, Gdańsku, Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Koninie, Koszalinie, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Otwocku, Piekarach Śląskich, Poznaniu, Sopocie, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie i Zabrzu. Podczas akcji zamontowali regały, ustawili na nich książki i audiobooki, bawili się z małymi pacjentami i zachęcali do korzystania z ?Czytelni Uśmiechu?.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za owocną współpracę, dzięki której możemy umilić naszym małym pacjentom pobyt w szpitalu, który zwykle kojarzy się im jedynie z wielkim strachem i bólem. Jest nam tym bardziej miło, że to już kolejna akcja organizowana przez Państwa Fundację na terenie naszego szpitala. Trudna sytuacja w dalszym ciągu nie pozwala nam na samodzielną organizację wielu przedsięwzięć, w związku z czym pomoc i wsparcie ludzi dobrej woli jest dla nas bardzo cenne ? napisał w podziękowaniu dr n. med. Dariusz Budzyński, Dyrektor Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu.

- Bardzo dziękujemy Fundacji Kredyt Banku za podarowanie naszym dzieciakom Czytelni Uśmiechu. Jesteśmy oszołomieni bogactwem zawartych w niej książek i audiobooków. Wydania są tak piękne, że aż śmieją się do nich oczy. Dzięki nim nasi pacjenci, choć na pewien czas będą mogli znaleźć się w świecie fantazji ? powiedział dr Jacek Rubik z oddziału nefrologii, transplantacji nerek i nadciśnienia tętniczego w Instytucie ?Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka? w Warszawie.

A to już wiesz?  KE chce zapewnić bezpieczeństwo sieci 5G w Europie. Będzie certyfikować dostawców sprzętu

 

Patronami medialnymi programu są: TVP Info, Radio Kolor 103 FM, Iplex.pl, Qlturka.pl, Świerszczyk Magazyn dla dzieci. Program wspiera też firma Blue Services, która bezpłatnie przygotowała specjalną stronę internetową www.czytelniausmiechu.pl.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy