Pożyczka Wiadomości branżowe

Bank Pocztowy podwyższa oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej

3 października br. nastąpiła zmiana oprocentowania lokaty 6-miesięcznej. Obecnie jej oprocentowanie wynosi 6%, co odpowiada 7,5% na lokacie bez dziennej kapitalizacji odsetek.Lokatę 6-miesięczną z dzienną kapitalizacją odsetek i

3 października br. nastąpiła zmiana oprocentowania lokaty 6-miesięcznej. Obecnie jej oprocentowanie wynosi 6%, co odpowiada 7,5% na lokacie bez dziennej kapitalizacji odsetek.

Lokatę 6-miesięczną z dzienną kapitalizacją odsetek i oprocentowaniem 6% w skali roku, co odpowiada 7,5% na tradycyjnej lokacie, można założyć zarówno w oddziale, przez internet, jak również za pośrednictwem Infolinii.

Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 500 zł. Maksymalna kwota nieobjęta tak zwanym „podatkiem Belki” wynosi 14 000 zł (lokata półroczna). Dla lokat 1-miesięcznej i 3-miesięcznej jest to 22 000 zł. Każdy Klient może założyć dowolną liczbę lokat. Pieniądze zdeponowane na lokacie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Wcześniejsze oprocentowanie lokaty wynosiło 4,81%, co odpowiadało 6% na lokacie „standardowej”. Oferta ta na przełomie kwietnia i maja wygrała cztery prestiżowe rankingi, organizowane przez serwisy Total Money, Bankier.pl i Open Finance.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie również 3-miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek  z oprocentowaniem 3,80% odpowiadającemu 4,70% na lokacie standardowej, 12-miesięczną lokatę oprocentowaną na poziomie 4,50%, oraz 24-miesięczną lokatę z oprocentowaniem zmiennym wynoszącym 5%.

Na stronie internetowej poza standardowymi lokatami można założyć również krótsze lokaty: 10-dniową z oprocentowaniem wynoszącym 3%, jak również 1-miesięczną z dzienną kapitalizacją odsetek i oprocentowaniem wynoszącym 3,70% odpowiadającym 4,60% na lokacie standardowej. Z pełnej oferty produktów lokacyjnych Banku Pocztowego można skorzystać przez sklep lokat – www.lokaty-online.pl

A to już wiesz?  Generali - nowe otwarcie. W rytmie zmieniającego się życia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy