Wiadomości branżowe

Bank Pocztowy partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

„Nieubankowieni – problem społeczny, czy szansa dla rozwoju?” to tytuł panelu dyskusyjnego, którego gospodarzem będzie Bank Pocztowy, podczas XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Bank Pocztowy aktywnie działa na rzecz zapobiegania wykluczeniu finansowemu i zmniejszania nieubankowienia wśród Polaków. Zgodnie z wynikami badania, jakie na zlecenie Banku Pocztowego przeprowadził TNS Pentor, rachunków bankowych nie ma ponad 10 mln dorosłych Polaków. Dlatego drugi rok z rzędu Bank zdecydował się być gospodarzem dyskusji dotyczącej problemu nieubankowienia.

Nasz udział w Forum Ekonomicznym ma charakter cykliczny. Chcemy szerokiemu gronu uczestników Forum w Krynicy przedstawić problem nieubankowienia Polaków, ale również wspólnie poszukać wynikających z tej sytuacji szans na gospodarczy rozwój. W tym roku skupiamy się na wynikach badania, które przygotował dla nas TNS Pentor. W kompleksowy sposób wskazuje ono przyczyny nieubankowienia, szczegółowo charakteryzuje bardzo liczną grupę Polaków nie korzystających z usług bankowych oraz stanowi zbiór wszelkich informacji dotyczących tego zjawiska społecznego – mówi Magdalena Ossowska-Krasoń, rzecznik prasowy Banku Pocztowego.

Panel dyskusyjny Banku Pocztowego odbędzie się 7 września br. o godzinie 16.00 w Pijalni Głównej, Sala Tadeusz w Krynicy. Moderatorem dyskusji będzie Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego. Gośćmi Banku w Panelu będą: Maciej Jankowski (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury), Mirosława Boryczka (Wiceprezes ZUS, członek Zarządu Nadzorujący Pion Finansów i Realizacji Dochodów), Piotr Michalski (Wiceprezes Poczty Polskiej, członek Zarządu odpowiedzialny za obszar Finansów i Rachunkowości), Dr Jerzy Głuszyński (Wiceprezes TNS Pentor), Cezary Smorszczewski (Wiceprezes Alior Banku odpowiedzialny za pion operacji i IT), Volodymyr Tounitsky (Konsultant i trener Fundacji Centrum Organizacji Pożyczkowych Microfinance Centre).

Grupa nieubankowionych jest jedną z docelowych grup Banku Pocztowego. Poprzez oferowanie bezpłatnych kont osobistych (Pocztowe Konto Standard i Pocztowe Konto Nestor) Bank stara się zlikwidować barierę finansową i przekonać do korzystania z sektora.  

Forum Ekonomicznie odbędzie się w tym roku po raz 21. Impreza ta odbywa się cyklicznie od roku 1991. Misją jest poprawa współpracy gospodarczej i politycznej głównie pomiędzy krajami Unii Europejskiej i sąsiadującymi. Gośćmi forum są najwybitniejsi eksperci z zakresu polityki, gospodarki, kultury, finansów z całego świata. Organizatorzy akredytowali ponad 1700 gości tegorocznej edycji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #banku   #bezp   #biz   #ceniona   #dla   #dokonuje   #eksperckim   #jednoczesnym   #jego   #jest   #klient