Pożyczka Wiadomości branżowe

Bank Pocztowy i Poczta Polska z ZUS-em dla emerytów

Bank Pocztowy w konsorcjum z Pocztą Polską podpisali wczoraj umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, której celem jest zachęcenie Nestorów do przyjmowania emerytur na konto bankowe.

Umowa jest efektem zwycięstwa konsorcjum Banku Pocztowego i Poczty Polskiej w konkursie zorganizowanym przez ZUS. Główną ideą współpracy jest zachęcenie osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe do korzystania z usług bankowych. Poza konsorcjum Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, ZUS na podstawie konkursu, zaprosił do współpracy jeszcze jeden bank.

Bank Pocztowy zaoferuje tej grupie Klientów Pocztowe Konto Nestor. Pozwoli ono emerytom zachować ich przyzwyczajenia, jak np. bezpłatne dostarczanie gotówki przez listonosza pod wskazany adres.

Niekwestionowaną zaletą propozycji konsorcjum Bank Pocztowy ? Poczta Polska jest możliwość obsługi konta, w tym wypłat gotówki, w największej w Polsce sieci dostępu do usług finansowych: w ponad 5 tys. placówek Banku i Poczty na terenie całego kraju.

 ? Nasza oferta ma zachęcić emerytów i rencistów do korzystania z bankowości. Dobrze dopasowane produkty pokazują, że można łączyć tradycję z nowoczesną bankowością, a dodatkowo nie musi to być w żaden sposób obciążające dla portfela emeryta. Naszą misją jest świadczenie prostej i dostępnej bankowości. Zwycięstwo w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może pomóc przekonać do bezgotówkowej formy otrzymywania świadczeń liczną i ważną dla Banku Pocztowego grupę emerytów i rencistów ? mówi Karolina Stefanowicz, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży Bankowości Pocztowej w Banku Pocztowym.

Oferta konta jest uzupełniona o dodatkowe funkcjonalności - kartę płatniczą oraz bezpłatny dostęp do bankowości elektronicznej. To jednak, co wyróżnia Konto Nestor, to możliwość dostarczenia na życzenie Klienta gotówki z konta do domu.

? Jesteśmy przekonani, że nowe rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem Klientów. Oczywiście, nie zapominamy o tych, którzy wolą otrzymywać pieniądze do domu. Ta usługa będzie w dalszym ciągu dostępna ? mówi Katarzyna Nowak, dyrektor Biura Usług Finansowych w Poczcie Polskiej.
Współpraca będzie przebiegała również w oddziałach ZUS-u. W tych miejscach będzie można skorzystać z oferty Banku dzięki specjalnie wydzielonym punktom.

Bank Pocztowy dobrze zna tę grupę Klientów i wciąż uatrakcyjnia ofertę dla Nestorów. Ponadto, by przybliżyć im świat finansów, eksperci Banku prowadzą na Uniwersytetach Trzeciego Wieku cykl wykładów Finanse w praktyce, czyli bankowość od kuchni.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #jest   #Kredyt Bank   #Kredyt Banku